legservice@statusko.ua +38 (050) 024-02-46
 • Головна
 • |

 • Блог
 • |

 • Як працює Державна міграційна служба під час воєнного стану. Часті питання від іноземців.

Як працює Державна міграційна служба під час воєнного стану. Часті питання від іноземців.

16.04.2022

Вже більше місяця в Україні війна, 24 лютого 2022 року агресор віроломно напав на нашу країну. Тисячі загиблих цивільних громадян та десятки тисяч зруйнованих будівель є результатом ганебних дій орків.

Але не зважаючи на війну та її наслідки державні установи України працюють та надають адміністративні послуги там де це можливо.

 ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області станом на кінець квітня починає надавати послуги для іноземців в Україні.

Ми зібрали часті питання, які постають на теперішній час перед іноземними громадянами та розглянемо відповіді міграційної служби  на них.

 1. Що робити іноземцям, в яких закінчився чи закінчується термін перебування? В цій частині оформлення іноземців все без змін. Процедура продовження терміну перебування залишається такою як була, треба формувати пакет документів та подавати до міграційної служби. Адміністративної відповідальності за порушення терміну перебування в Україні не буде. Детальна інформація щодо оформлення доступна на цій сторінці.
 2. Що робити, якщо закінчується термін дії посвідки на тимчасове або постійне проживання? Іноземець знаходиться в Україні. Потрібно звернутися до підрозділу міграційної служби зі зверненням про продовження посвідки. Якщо на теперішній час ЦМУ ДМС в Києві та Київській області не приймає документи, то можна звернутися до підрозділу міграційної служби в іншому регіоні або зачекати, поки відновиться робота підрозділів в Києві та Київській області. Адміністративної відповідальності за прострочення терміну дії посвідки не буде. Детальна інформація щодо оформлення продовження тимчасової посвідки та обміну посвідки на постійне проживання доступна на цьому сайті за посиланнями.
 3. Якщо іноземець виїхав за кордон без посвідки (посвідка знаходиться в підрозділі міграційної служби тощо) або термін дії посвідки закінчився, поки іноземець знаходиться за кордоном? Вʼїзд на територію України можливий лише на підставі нової візи. Іноземець повинен звернуться до Консульського відділу посольства України за кордоном для отримання візи типу Д.
 4. Чи можна податись на біженство зараз? Теоретично це можливо. Практично – радимо безпосередньо звернутися до територіального органу ДМС за місцем знаходження – для отримання консультації. Також можна звернутися на телефонну «гарячу лінію» у ті територіальні органи чи підрозділи ДМС, які знаходяться в безпечних регіонах, де не ведуться активні бойові дії.
 5. Чому досі немає спрощеного режиму отримання громадянства для громадян рф, які давно приживають на території України? Наразі це питання у звʼязку з воєнним станом у нашій країні та війною, яку розпочала російська федерація проти України, перебуває на паузі.
 6. Куди можна звернутися для отримання громадянства України? Наразі надання адміністративних послуг з питань громадянства України призупинено.

Для детальних консультацій з оформлення іноземців в Україні звертайтеся з запитом на електронну пошту legservice@statusko.ua.

16.04.2022 р.

Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
  Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
   Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

    error: Content is protected !!