legservice@statusko.ua +38 (050) 024-02-46

В’їзд іноземців в Україну з 01.01.2018 року

06.12.2021

30 серпня 2017 року був виданий Указ Президента України про введення рішень Раді національної безпеки та оборони (СНБО) від 10.07.2017 року «Про забезпечення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іностранцев та громадян без громадянства, дотриманням правил переїзду на території України» .

Дане рішення обязало Кабінет Міністрів України:

оновити список країн міграційного ризику, зокрема внести в його Російську Федерацію;
обработать питання попереднього електронного оповідання іноземними країнами про в'їзд в Україну
обробити питання здійснення ввезення в Україну та виїзду з України закордонними країнами, в тому числі громадянами Російської Федерації, за загранпаспортами, що містять безконтактний електронний носитель;
забезпечити початок функціонування з 01 січня 2018 року національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, громадян України та громадян без громадянства, вирішив питання про необхідність ресурсного забезпечення фіксації біометричних даних іностранцев, у тому числі громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства при здійсненні державного контролю в пунктах пропуску через державну границу України і в контрольних пунктах въезда-виезда.
Собственно 01 січня 2018 року не за горами. і стоїть питання, як же все-таки буде порядок виїзду та виїзду іностранців із країн міграційного ризику, і готові державні органи до нових правил.

Так, згідно з рішенням від 01.01.2018 року вступають у силу нових вимог, які включають у себе:

предварительную регистрацию для въезда в Украину. Перед поїздкою необхідно заздалегідь заповнити електронну анкету на сайті Міністерства закордонних справ (МІД). У попередньому відомстві про плани відвідування України потрібно вказати особисті дані: Ф.И.О., дату народження, професію та місце роботи, цілі поїздки та населені пункти, які планується відвідати.
фіксацію біометричних даних на границі. В'їзд і виїзд з України буде здійснюватися за закордонними паспортами, що містять безконтактний електронний носій. У разі відсутності біометричних паспортів, іностранці зможуть відвідати Україну за звичайними загранпаспортами, при цьому в час проходження пограничного контролю в пунктах пропуску через державну кордон і в контрольних пунктах в’їзду-виїзду у них будуть братися відбитки пальцев.
реєстрацію на місці пребывания. Іноземці, які перебувають із країн міграційного ризику, повинні зареєструвати своє місце перебування на території України.
Касаемо першого і третього вищеуказаних пунктів немає будь-яких затверджених підзаконних актів, які б уточняли порядок і терміни їх здійснення іностранцями, які виїжджають із країн міграційного ризику.

Касаемо другого пункту, можна сказати, що державні органи готові запустити фіксацію біометричних даних систем іностранців. Так, 21 грудня 2017 року в столичному аеропорту «Київ» Державна погранична служба України представила дану систему фіксації. Вона стане однією з підсистем відомої автоматизованої системи пограничного контролю. Інформація з нею буде передаватися в Національну систему підтвердження та ідентифікації громадян України, іностранцев та осіб без громадянства. 157 діючих пунктів пропускають оснащені засобами для розрахунку інформації з біометричними документами, а 126 пунктів пропускають підключені до бази даних Інтерпола. Госпогранслужба готова до зняття відбитків усіх 10 пальцев. Обов'язкова фіксація біометричних даних буде застосовуватися відповідно до визначеного МІД перечнем (71 країна в т.ч. РФ), які віднесені до категорії ризику. Однак, відповідно до вимог Закону України «Про право статусу громадян і осіб без громадянства» деякі категорії іностранцев освобождаются від фіксації біометричних даних. Це, перш за все, глави держави і уряду зарубіжних країн, члени парламентських і урядових делегацій, особи до 18-річного віку, круїзні туристи, члени екіпажі транспортних засобів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій.

Відповідно до інформації, розміщеної на Правовому порталі, гранична служба повністю готова до запуску системи фіксації біометричних даних іностранців. Але враховуючи масштабність цього проекту, а також більшу складність його безперебійної реалізації, запуск системи фіксації біометричних даних іностранців буде здійснюватися поетапно, а саме — з 1 січня 2018 року система почне працювати в столичних міжнародних аеропортах та в пунктах пропуску українсько-російської ділянки державних кордонів . В подальшому ця система буде активно внедрятися на всіх ділянках державних кордонів України.

Також у час паспортного контролю інспектори Держспогранслужби будуть здійснювати перевірку паспортних документів іностранців, в тому числі в базі Інтерпола. Також буде відбуватися обчислення інформації (відпечатки пальцев) за допомогою райдерів, яка буде поступати к підсистемі обробки біометричних даних відомства. Крім того, із межведомственной інформаційно-телекомунікаційної системи «Аркан» вона буде здійснюватися в Національній системі біометричної перевірки та ідентифікації громадян України, іностранців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.

При повторному пересеченні особи границі буде здійснюватися процес ідентифікації особистості. При цьому інспектор буде бачити, давав людині свої біометричні дані і буде здійснювати їх перевірку. У разі несовпадіння даних людини будуть спрямовані на додатковий контроль для з'ясування обставин.

Таким чином, з 01 січня буде запущена система біометричної фіксації даних у пунктах пропуску через державну кордон, зокрема коснується російських громадян. Касаемо попереднього повідомлення про в’їзд і перевірку реєстрації, то ще прийнятого порядка немає, але за інформацією, отриманої в МІД, такий порядок знаходиться на розгляді і повинен бути прийнятий до нового року.

Юрист

ТОВ «СТАТУС КО»

Якубова Севиндж

Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
    Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
      Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

        error: Content is protected !!