legservice@statusko.ua +38 (050) 024-02-46
 • Головна
 • |

 • Дозвіл на імміграцію в Україні

Дозвіл на імміграцію в Україні

 

 • Консультація та підготовка документів!
  Подання документів та отримання дозволу на імміграцію!
  Повний юридичний супровід 24/7!

Термін виконання
від 3 до 12 місяців

Вартість:
от 8500 грн.

Вартість послуги узгоджується після консультацій.

Україна – не лише взірець стійкості та патріотизму для інших держав світу, а й сприятливе місце для життя. Тут поважають свободу, плекають інтелектуальність та творчість, цінують позитивні ініціативи, радо приймають усіх тих, хто готовий своїм внеском долучатися до формування комфортного спільного простору. Тому цілком природно, що для багатьох людей з інших країн наша держава виглядає сприятливим місцем для життя, професійної самореалізації та особистісного розвитку. З огляду на це, виникають питання, у якому порядку відбувається отримання дозволу на імміграцію. Пропонуємо вам більш детально ознайомитися з цією темою, аби знайти для себе важливі відповіді.

Порядок отримання дозволу на імміграцію

 

Україна – не лише взірець стійкості та патріотизму для інших держав світу, а й сприятливе місце для життя. Тут поважають свободу, плекають інтелектуальність та творчість, цінують позитивні ініціативи, радо приймають усіх тих, хто готовий своїм внеском долучатися до формування комфортного спільного простору. Тому цілком природно, що для багатьох людей з інших країн наша держава виглядає сприятливим місцем для життя, професійної самореалізації та особистісного розвитку. З огляду на це, виникають питання, у якому порядку відбувається отримання дозволу на імміграцію. Пропонуємо вам більш детально ознайомитися з цією темою, аби знайти для себе важливі відповіді.

Звернемося до базових понять

Отож, для початку давайте розглянемо, що мається на увазі під поняттям «дозвіл на імміграцію». Це рішення, котре приймає спеціально уповноважений орган, що належить до виконавчої гілки влади, щодо надання права на імміграцію. Таке право можуть отримати не лише іноземці, а й особи без громадянства. Базовим нормативно-правовим актом, котрий регулює це питання, є Закон України «Про імміграцію». Також є цілий ряд інших чинних законів та підзаконних актів, які деталізують це питання.

Оформлення дозволу на імміграцію: що означає квота

Існує спеціальна квота на імміграцію, яка стосується окремих категорій осіб. Питання щодо того, як отримати дозвіл на імміграцію за квотою, є доволі поширеним. Якщо говорити коротко й узагальнено, то під квоту потрапляють ті люди, діяльність яких може служити на благо Україні, а також ті, хто уже перебував з нашою державою у правовому зв’язку.

Ідеться про діячів культури та кваліфікованих професіоналів, діяльність яких співпадає з тим, що визначено інтересами нашої держави. Це саме стосується інвесторів, котрі побачили в нашій країні потужний потенціал та інвестували в українську економіку суму від 100 тисяч доларів.

Не менш цінними для нашої держави є ті люди, котрі понад 3 роки служили у ЗСУ. На них теж розповсюджується згадана квота. Однак здобутки, досягнення й корисна діяльність на благо України – не єдині підстави, на яких особа може потрапити під дію квоти на імміграцію. Також це стосується:

 • батьків, чоловіків, дружин, неповнолітніх дітей, повнорідних братів, сестер, дідусів та бабусь, онуків громадян нашої держави;
 • тих, хто раніше вже мав статус громадян України;
 • тих, хто є постраждалим від злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

Рішення про надання дозволу на імміграцію в рамках квоти є можливим в усіх перелічених вище випадках.

Імміграція поза квотою: особливості та умови

Дозвіл на імміграцію поза квотою імміграції надається таким особам:

 • людині, яка більше 2 років перебуває у шлюбі з громадянином;
 • опікуну чи піклувальнику, якщо його підопічним є громадянин України;
 • тому, хто є українцем за походженням та володіє правом стати громадянином нашої держави;
 • тим, чия імміграція перебуває у полі інтересів України;
 • закордонним українцям та їх сім’ям, коли вони разом приїхали до України та перебувають тут.

Тепер варто більш детально торкнутися питання, пов’язаного з порядком оформлення дозволу.

У якому алгоритмі варто діяти 

Отримання дозволу відбувається у наступному порядку:

 • спочатку людина, котра прагне отримати дозвіл на імміграцію, має зібрати усі документи, котрі необхідні для здійснення цієї процедури;
 • коли документи зібрані, настає час для того, аби їх надати дипломатичному представництву чи консульству України (особа, яка хоче отримати дозвіл на імміграцію, має зробити це там, де вона постійно проживає, а якщо ж вона законно перебуває в Україні, то потрібно завітати до найближчого підрозділу ДМС);
 • далі подається заява про надання дозволу на імміграцію та усі необхідні документи;
 • коли прийнято відповідне рішення, потрібно прийти до установи, куди подавалася заява з документами, та отримати дозвіл.

Як бачимо, порядок є доволі простим, логічним та продуманим. Однак цілком природно те, що у багатьох ситуаціях потрібна якісна деталізація та відповіді на додаткові запитання. Тому розглянемо їх більш ретельно.

Чи обов’язково подавати заяву особисто?

Така заява дійсно має бути поданою в особистому порядку, якщо людина, зацікавлена в імміграції, законно перебуває на території нашої держави. Однак існує ряд винятків, котрі можуть бути пов’язані з поважними причинами, які перешкоджають подати заяву. У випадку хвороби, стихійного лиха чи інших поважних причин, котрі не дають змоги з’явитися особисто, можна надіслати заяву поштою. Також є можливим ще один варіант, коли її подає інша особа у порядку заздалегідь оформленого та нотаріально посвідченого доручення.

У випадках, коли ідеться про дозвіл для дітей, то заява подається їхніми законними представниками. Таким чином, законодавець передбачив усі випадки та забезпечив необхідні правові механізми, аби людина, яка хоче іммігрувати до України, могла це зробити.

Що з документів потрібно пред’явити ДМС чи консульській установі?

Підставою для розгляду прохання про можливість імміграції є відповідна заява, котру оформляють в електронному вигляді. Це відбувається тоді, коли людина подає документи в рамках цієї процедури.

Коли видається дозвіл на імміграцію, перевірка особи є важливим етапом. Тому документ, котрий посвідчує особу, є важливим. Не менш вагомо підтвердити те, що перебування в Україні є законним. Серед інших документів треба подати ті, які містять інформацію про:

 • те, де проживає особа за кордоном, а також у нашій державі під час перебування тут;
 • склад сім’ї;
 • те, що людина не має захворювань, які перешкоджають отриманню дозволу на імміграцію в Україну (Відповідним законом перелік таких хвороб визначено – наприклад, серед них є наркоманія, алкоголізм та ряд інфекційних хвороб. Якщо якесь із таких захворювань присутнє, дозвіл на імміграцію не надається);
 • те, що людина не має судимостей (це повинна бути довідка спеціально встановленого зразка).

Важливо відзначити, що для кожної категорії людей, які прагнуть отримати дозвіл, у законі «Про імміграцію» вказані окремі уточнюючі вимоги. Юристи нашої компанії з радістю проконсультують та дадуть відповіді на всі запитання по темі імміграції. Ми володіємо достатнім досвідом для того, аби допомогти вам швидко, фахово та ефективно.

Скільки часу потрібно чекати на рішення?

Документи, котрі подає особа, яка прагне отримати дозвіл на імміграцію, можуть розглядатися упродовж достатньо тривалого часу. Рішення приймається упродовж року з того моменту, коли людина подала документи до відповідної установи. Далі дозвіл діятиме рік з моменту отримання.

Також популярними є питання, котрі пов’язані з вартістю послуги. Цей аспект урегульований постановою Кабміну № 795 від 4 червня 2007 року. Коли потрібен дозвіл на еміграцію, вартість є фіксованою, однак деякі категорії громадян звільнені від обов’язку сплачувати це мито. Наприклад, це особи з І та ІІ групами інвалідності, постраждалі від вибуху на ЧАЕС І та ІІ категорій та ряд інших категорій громадян. Наші фахівці зазвичай ретельно питають у клієнта усі ці аспекти, аби можна було діяти максимально ефективно у його інтересах.

Коли можуть відмовити у наданні дозволу?

Особи, які мають непогашену чи не зняту судимість, не можуть просити дозволу на імміграцію в Україну. Також це стосується людей, котрі мають вище згадані захворювання. Люди, котрі вчинили злочини проти миру, людяності й людства, воєнні злочини, теж не зможуть отримати подібний дозвіл. Це ж саме стосується і тих, хто перебуває в розшуку.

Доволі цікавим, та водночас – справедливим, є пункт щодо подання підроблених документів чи неправдивих відомостей про себе. Іноді люди справді йдуть на такі хитрощі, аби отримати дозвіл на імміграцію в рамках квоти. А натомість виходить так, що вони навпаки позбавляють себе цієї можливості. Краще одразу звернутися до фахівців та знайти шлях, аби належним чином оформити реальну інформацію, аніж спотворювати факти в надії на удачу. Другий варіант в кінцевому рахунку зазвичай веде до відмови у дозволі. Недаремно уповноважені установи мають достатньо часу, аби ретельно перевірити всі відомості про людину, яка хоче іммігрувати до України.

Чи є можливим скасування дозволу на імміграцію?

Це ще одне важливе питання, котре цікавить тих, хто прагне отримати такий дозвіл. Дійсно, дозвіл на імміграцію може бути скасовано, якщо була подана недостовірна інформація, і згодом це виявилося. Ідентичне стосується випадків, коли людина подала документи, котрі втратили чинність.

Також дозвіл може бути скасовано, якщо іммігрант вчинив на території України злочин та був засуджений, отримавши покарання у вигляді позбавлення волі більш ніж на рік. Таким чином, наша держава ретельно захищає себе, дбаючи про правопорядок.

Підбиваючи підсумки…

Отож, підводячи риску під такою непростою та багатогранною темою, варто відзначити:

 • Україна цінує тих, хто хоче тут пожити та водночас своєю працею і здобутками готовий привносити щось хороше у наше суспільне життя – саме тому квота на імміграцію передбачила такі випадки.
 • Водночас наша держава захищає себе та своїх громадян, тому документи на імміграцію перевіряються дуже ретельно.
 • Фахова консультація та допомога посприяють тому, аби ви чи ваші рідні могли отримати дозвіл на імміграцію без проблем та ускладнень.

Ми зорієнтуємо вас у нормах чинного законодавства та зробимо все, що в наших професійних силах, аби полегшити вам процес отримання дозволу на імміграцію.

Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

  Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
   Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

    error: Content is protected !!