legservice@statusko.ua +38 (050) 024-02-46
 • Головна
 • |

 • Дозвіл на використання праці іноземців в Україні

Дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні

 

 • Консультації та підготовка необхідних документів,
  Подання та отримання дозволу на працевлаштування.
  Повний юридичний супровід до та після оформлення.

Термін виконання 7 днів

Вартість: 5000 грн

Цінова пропозиція за послугою формується після проведення консультації.

Коли іноземець приїздить до України та прагне облаштувати тут своє життя, перед ним стоїть багато нових потреб. Одна з них – у законному порядку отримати робоче місце, котре забезпечить людині матеріальні умови для проживання. Наша держава є достатньо приязною в цьому сенсі, а економіка дає багато можливостей для того, аби іноземці могли тут комфортно жити та мали змогу заробляти кошти.

Дозвіл на використання праці іноземців в Україні передбачений чинним законодавством. А фахівці нашої компанії з радістю нададуть консультації щодо деталізованих нюансів застосування правових норм. Це допоможе вам у випадку, якщо ви є іноземцем та хочете дізнатися про базові аспекти, пов’язані з застосуванням дозволу на працевлаштування.

Дозвіл на використання праці іноземців в Україні

 

Коли іноземець приїздить до України та прагне облаштувати тут своє життя, перед ним стоїть багато нових потреб. Одна з них – у законному порядку отримати робоче місце, котре забезпечить людині матеріальні умови для проживання. Наша держава є достатньо приязною в цьому сенсі, а економіка дає багато можливостей для того, аби іноземці могли тут комфортно жити та мали змогу заробляти кошти.

Дозвіл на використання праці іноземців в Україні передбачений чинним законодавством. А фахівці нашої компанії з радістю нададуть консультації щодо деталізованих нюансів застосування правових норм. Це допоможе вам у випадку, якщо ви є іноземцем та хочете дізнатися про базові аспекти, пов’язані з застосуванням дозволу на працевлаштування. Також подібний консультаційний та правовий супровід доречний у випадках, коли йдеться про близьку вам людину чи родича, котрий є іноземцем та шукає роботу в Україні. Не менш вагомою така обізнаність є для роботодавця, котрий зацікавлений у роботі іноземних спеціалістів, яких він бачить перспективними працівниками для себе.

Дозвіл на працевлаштування: коли він потрібен?

Якщо проаналізувати закон України «Про зайнятість населення», то можна дійти до висновку, що в більшості випадків дозвіл на роботу для іноземців таки потрібен. Одначе є деякі винятки. Наприклад, серед них:

 • Працевлаштування за гіг-контрактом. Це доволі нова форма взаємин між роботодавцем та працівником. Такий контракт містить у собі ознаки традиційного трудового та цивільно-правового договорів. За працівником залишаються деякі бенефіти, характерні для звичної зайнятості, однак це більш демократична форма співпраці. Водночас роботодавець не несе настільки великого податкового навантаження, як при традиційній співпраці, тому такою можливістю часто користуються IT-компанії. Водночас, якщо іноземний гіг-спеціаліст обере для себе оформлення дозволу на працевлаштування, це розширить його права в рамках чинного українського законодавства.
 • Працевлаштування за сумісництвом. Одначе тут є одна важлива умова. Робота за сумісництвом не повинна бути тривалішою в часі, аніж основна зайнятість, на яку вже було отримано дозвіл.

Також є окремі категорії громадян, для яких дозвіл не потрібен. Наприклад, до них належать біженці та ті, хто отримав дозвіл на імміграцію. До речі, юридична компанія «Статус Ко» також надає послуги, пов’язані з правовим супроводом отримання дозволу на імміграцію. Ви можете про це почитати детальніше на нашому сайті та звернутися до наших фахівців, аби отримати роз’яснення.

Є також ще кілька категорій осіб, яким дозвіл на працю в Україні не потрібен. Коли до нас звертається клієнт, ми детально торкаємося цього питання, аби діяти у його інтересах та по максимуму скористатися тими можливостями, котрі відкриває українське законодавство.

Порядок отримання дозволу

Роботодавець повинен подати до територіального органу, котрий на місці представляє центральний орган виконавчої гілки влади, ряд документів. Серед них:

 • заява, форма якої є чітко визначеною Кабміном;
 • копії сторінок паспорта, що містять особисті дані, з перекладом, достовірність якого засвідчена належним чином;
 • кольорове фото 3,5х4,5 см;
 • копія трудового договору чи гіг-контракту.

Існує ще ряд вимог щодо документів для окремих категорій громадян. Наші юристи про все це детально вам розкажуть, аби процедура отримання дозволу стала можливою без ускладнень та затримок.

Термін дії дозволу

Такий термін визначається відповідно до того, яка саме категорія громадян отримує дозвіл на працевлаштування. Для різних груп іноземців він може бути до трьох років. Наприклад, 3-річний термін можливий для тих іноземців, котрі є відрядженими працівниками.

Можливо, у когось одразу виникло запитання, що ж робити у випадку, коли йдеться про працівника, в якого склалися хороші відносини з українською компанією, котра надала йому робоче місце. Тут законодавці теж усе передбачили. Дозвіл можна продовжувати необмежену кількість разів – аби лиш для цього були належні підстави. Таким чином, Україна передбачила усе, аби люди з інших держав, які хочуть тут працювати, мали для нього відповідні умови – законодавчо підкріплені та забезпечені.

Скільки коштує отримати дозвіл на працевлаштування іноземця

Роботодавець повинен внести плату наступним чином:

 • якщо потрібен дозвіл на працевлаштування іноземця, котрий працюватиме в Україні протягом від 1 до 3 років, потрібно сплатити суму у розмірі 6 прожиткових мінімумів, котрі встановлюються для працездатних осіб;
 • коли дозвіл має бути на термін від півроку до 1 року, то сума є дещо меншою. Це 4 прожиткові мінімуми;
 • якщо ж ідеться про короткотривалу зайнятість протягом проміжку часу, котрий менший за півроку, то тут сума буде ще меншою – на рівні 2 прожиткових мінімумів.

Якщо мова про продовження дозволу на працевлаштування, сума теж залежить від конкретного терміну. Дуже важливо вчасно внести зазначену плату. Якщо цього не сталося за 10 робочих днів з моменту отримання дозволу, він буде анульований. Тому зважайте на ці вимоги, вони є принципово значимими.

Продовження дозволу на роботу для іноземців: умови

Аби продовжити такий дозвіл, необхідно подати заяву до того самого територіального уповноваженого органу, котрий і надає дозвіл. При цьому роботодавцеві варто подбати про те, аби подати цю заяву не пізніше, аніж за 20 днів до того, як завершиться дія попереднього дозволу на працю для його іноземного працівника в Україні.

Щодо термінів, то видача дозволу проходить у 7-денний строк (рахуються робочі дні). А продовження дії дозволу відбувається швидше. Уже протягом 3 днів з того моменту, як роботодавець подав заяву, він може чекати на відповідь.

А що далі?

Коли дозвіл отримано, взаємодія роботодавця з територіальним органом, який його видавав, не завершується. Не пізніше, аніж  90 днів з моменту видачі дозволу працедавець має укласти відповідний трудовий договір з іноземним громадянином, якого він приймає на роботу. Ще 10 днів дається для того, аби надати копію відповідному згаданому територіальному органу. У такий спосіб держава здійснює регулювання цього питання.

Для чого потрібні послуги кваліфікованих юристів

Іноді люди думають, що самотужки розберуться з законодавством у висвітленій темі – тим більш, воно є у відкритому доступі. Однак чинні нормативно-правові акти України є складними та містять багато нюансів, не знаючи які є ризик:

 • подати недостатній перелік документів та згаяти свій час на отримання дозволу;
 • не розібратися, у яких випадках процедура його отримання є спрощеною, а де він взагалі не потрібен;
 • пропустити важливі терміни та згаяти зусилля даремно, не отримавши результату.

Консультаційний та правовий супровід отримання дозволу на працю для іноземців є важливою частиною роботи нашої команди. Ми володіємо достатнім досвідом та робимо усе необхідне, аби якомога швидше та ефективніше забезпечити своїм клієнтам бажаний результат. Звертайтеся – і ми проконсультуємо вас та розповімо з власної практики усе, що буде необхідним саме для вас. Юридична компанія «Статус Ко» – це експерти своєї галузі, котрі дбають про успішне вирішення ваших правових питань.

Акти законодавства, що регулюють надання послуги: 

Закон України “Про зайнятість населення”, стаття 42.

Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

  Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
   Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

    error: Content is protected !!