Відповідальність за порушення міграційного законодавства
Для громадянина іншої держави, що приїжджає в Україну на навчання чи в пошуках роботи, як турист, бізнесмен чи проповідник, і порушує умови перебування на українській землі, передбачена відповідальність. За перебування на нашій території після закінчення строку дії посвідки, що є адміністративним порушенням, накладається стягнення(штраф).
Крім того, іноземців-правопорушників можуть повернути до країни походження або видворити за кордони України.
- Примусове повернення чекає іноземців, дії яких порушують законодавство, громадський порядок чи становлять загрозу національній безпеці. Рішення про примусове повернення тягне за собою іще одне обмеження: особа протягом трьох років не матиме права в’їзду в Україну.
- Примусове видворення застосовують до порушників вже застосованих до них санкцій: відмовляються виконувати рішення про повернення. У цьому випадку покарання більш жорстке і заборона на в’їзд до України триваліша ―5 років.
Адміністративна відповідальність передбачена законом і за незаконний перетин державного кордону чи навіть спробу такого перетину. Іноземець-порушник, що намагався перейти кордон без дозволу влади і відповідних документів, має сплатити штраф від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або буде заарештований на строк до 15 діб.
Якщо порушників було декілька чи діяла група осіб, закон передбачає накладення штрафу від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів.