legservice@statusko.ua +38 (050) 024-02-46
 • Головна
 • |

 • Постійний дозвіл на проживання (ПМП) інвестору

Постійний дозвіл на проживання (ПМП) інвестору

термін: залежить від послуги

Вартість:
за домовленістю

Цінова пропозиція за послугою формується після проведення консультації.

Закон України «Про імміграцію» встановлює, що іноземці та особи без громадянства, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США, мають право на імміграцію в Україну та отримати дозвіл на імміграцію, а потім і постійний дозвіл на проживання.

Право на імміграцію

Вигляд на постійне проживання не обмежується у терміні дії. Воно дає право постійно проживати на території України, не переймаючись термінами перебування.

Важливо: Інвестори можуть отримати дозвіл на імміграцію в межах квоти імміграції. Це означає, що протягом календарного року лише обмеженій кількості іноземців та осіб без громадянства передбачено надати дозвіл на імміграцію. Квота імміграції встановлюється Кабінетом Міністрів України.

 

Особливості інвестування

Для того, щоб внесення іноземної інвестиції надавало право на отримання дозволу на імміграцію, внесення інвестиції має здійснюватися саме у грошовій формі в іноземній валюті, яка визнається конвертованою Національним банком України, у розмірі не менше 100 (ста) тисяч доларів США. Іноземними валютами, що конвертуються, є: долар США, євро, швейцарський франк, фунт стерлінгів, австралійський, канадський, гонконгський, сінгапурський долар, корейська вона, китайський юань, датська, норвезька, чеська, шведська крона, злотий, ієнкан. , румунський лей, форинт, куна, болгарський лев.

Іноземець може інвестувати в економіку України шляхом:

• пайової участі у підприємствах, створюваних спільно з українськими юридичними та фізичними особами, або придбання частки діючих підприємств;

• створення підприємств, що повністю належать іноземним інвесторам, філіям та іншим відокремленим підрозділам іноземних юридичних осіб або придбання у власність діючих підприємств повністю.

На території України підприємства з іноземними інвестиціями створюються та діють у формах, передбачених законодавством України.

Інвестиція повинна відповідати наступним обов’язковим ознакам:

• вноситись іноземною валютою, що конвертується;

• бути еквівалентною сумі не менше ніж 100 (ста) тисяч доларів США;

• бути інвестицією в економіку України, тобто використовуватись з метою ведення господарської діяльності, отримання прибутку або досягнення іншого соціального ефекту;

• кошти повинні мати легальне походження.

Важливо: Вносити інвестицію потрібно в певному порядку. Це потребує врахування багатьох юридичних тонкощів оформлення. Неправильне оформлення інвестиції може спричинити неможливість отримання дозволу на імміграцію.

Важливо: Відповідно до нещодавно внесених змін до законодавства інвестор не реєструє інвестицію.

Важливо: У іноземців часто виникає питання, чи є купівля нерухомості інвестицією в економіку України та відповідно підставою для отримання дозволу на імміграцію. Ні, купівля нерухомості не є інвестицією в економіку України і відповідно не є підставою для отримання дозволу на імміграцію.

 

Процедура оформлення постійного місця проживання

Постійне місце проживання оформляється у два етапи:

1. Отримання дозволу на імміграцію.

2. Отримання постійного посвідки на проживання.

Насамперед інвестор отримує дозвіл на імміграцію в органах міграційної служби, а потім на підставі даного дозволу отримує дозвіл на постійне місце проживання.

Документи на отримання дозволу на імміграцію

1) заяву про надання дозволу на імміграцію

2) паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства та копію його сторінок

3) засвідчений в установленому законодавством порядку переведення українською мовою сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними.

4) копії статуту та/або зареєстрованих договорів (контрактів) про інвестиційну діяльність

5) довідка банку про надходження іноземних інвестицій в економіку України іноземною валютою, що конвертується, на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США.

6) документ про місце проживання (в Україні та за кордоном);

7) документально підтверджені відомості про склад сім’ї (копії свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб, документів про усиновлення, встановлення опіки чи піклування тощо)

8) документ про те, що особа не є хворим на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання.

9) довідка, видана компетентним органом держави попереднього проживання або її дипломатичним представництвом чи консульською установою в Україні, про відсутність судимості.

10) 3 фотографії розміром 3,5 х 4,5 сантиметра

Важливо: У разі потреби органи міграційної служби можуть вимагати інші документи, які уточнюють наявність підстав для надання дозволу на імміграцію, а також запросити на бесіду заявників або інших осіб.

Важливо: Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Документи на отримання посвідки на постійне проживання

1) заяву;

2) паспортний документ іноземця або документ, що засвідчує особу без громадянства та його копію;

3) переклад українською мовою сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, завірений у встановленому законодавством порядку;

4) копія рішення про надання дозволу на імміграцію;

5) 4 фотографії іноземця та особи без громадянства розміром 3,5 х 4,5 сантиметра на матовому папері

6) копія виданої податковим органом довідки про надання ідентифікаційного номера (у разі її наявності).

Терміни оформлення

Оформлення постійного місця проживання дуже тривала та складна процедура, яка може тривати один рік.

Оформлення дозволу на імміграцію та постійного посвідку на проживання – одні з найскладніших процесів, які потребують детального вивчення та аналізу документів, обліку юридичних тонкощів. Запорукою позитивного результату є супровід інвестора, починаючи від оформлення інвестиції і закінчуючи реєстрацією місця проживання.

Для того, щоб не заплутатися в численних тонкощах та особливостях законодавства, зберегти свій час та нерви, Ви можете вибрати собі надійного партнера в особі фахівців компанії «СТАТУС КО».

Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

  Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
   Залишіть Ваші дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

    error: Content is protected !!